«НІ, Я ЖИВА, Я БУДУ ВІЧНО ЖИТИ! Я В СЕРЦІ МАЮ ТЕ, ЩО НЕ ВМИРАЄ!»
ЛЕСЯ УКРАЇНКА
Завершився літературний вечір, присвячений 150-річчю від дня народження Лесі Українки «Блакитна троянда
Волині» за організацією Київського державного будинку художньої та технічної творчості.
Від Київського вищого професійного училища будівництва і дизайну участь прийняли:
1. Дубиченко Зося – 11 група;
2. Наумчук Михайло – 36 група;
3. Човпінь Денис – 35 група.
Ми дякуємо здобувачам освіти за участь та вітаємо її із заслуженою нагородою!
Бажаємо подальших творчих успіхів!!!
ПРИМНОЖУЄМО ТВОРЧІ ЗДОБУТКИ
Завершився міський онлайн-конкурс за організацією Київського державного будинку художньої та технічної творчості «ДУША ПОЕЗІЇ - 2020».
Ми дякуємо учениці 11 групи, ДУБИЧЕНКО ЗОСІ, за участь та вітаємо її із заслуженою нагородою!
Бажаємо їй подальших творчих успіхів!!!
16 грудня завершився міський конкурс «Планета гумору 2020», що проходив у режимі ОНЛАЙН за організацією Київського державного будинку художньої та технічної творчості. Команда «АДМІНИ» Київського вищого професійного училища будівництва і дизайну отримала перемогу у двох номінаціях: «Глядацькі симпатії» та «Майстри своєї професії». Учасники нагородженні дипломами та кубком, з чим ми їх і Вітаємо! Бажаємо подальших творчих успіхів!!!
ПРИВІТАННЯ З ДНЕМ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ!
"Вишиванка – це стильно"
Колектив та здобувачі освіти Київського вищого професійного училища будівництва і дизайну долучилися до щорічного флешмобу
Щороку у третій четвер травня не лише по всій Україні, а й у цілому світі відзначають День Вишиванки.
Київське вище професійне училище будівництва і дизайну щороку долучається до святкування та організовує флешмоб «Вишиванка – це стильно».
Цей день завжди супроводжується гарним настроєм та усмішками в закладі освіти. Адже вишиванка – це національний символ єднання, гордості та автентичності. Крім того, у стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів, що обов'язково вплине на того, хто вдягає вишиванку.
І навіть в умовах карантину наші працівники та учні не зрадили цій традиції.
В режимі онлайн ми також долучилися до Всеукраїнської акції.
Київське вище професійне училище будівництва і дизайну вітає всіх з Днем Вишиванки!
Українські традиції – одні з найкрасивіших в світі. І в наших з вами силах поширити їх, розповісти про них всьому світу. Одягайте свої вишиванки і нехай весь світ побачить, як прекрасна наша Україна і її символи!
У Київському вищому професійному училищі будівництва і дизайну пройшов День відкритих дверей у форматі online!
14 травня 2020 року Київське вище професійне училище радо зустріло майбутніх абітурієнтів та їх батьків у форматі online на платформі Zoom.
З огляду на ситуацію, яка на сьогоднішній день склалася в країні, зустріч саме у такому форматі є єдиним можливим способом ознайомити абітурієнтів із закладом освіти.
Протягом цілої години на зв’язку були представники Київського вищого професійного училища будівництва і дизайну: адміністрація, викладачі та майстри виробничого навчання, які ознайомили абітурієнтів з професіями, представивши яскраві матеріали у вигляді презентацій для більш повної інформації.
Учасників конференції було проінформовано щодо умов вступу до закладу освіти, а також про можливість подати заяву на вступ online на офіційному сайті училища.
Також гості нашої onlineзустрічі змогли побачити заклад освіти через відео-подорож, яка транслювалась під час конференції.
На останок всі бажаючі мали змогу задати питання щодо вступу та навчання у Київському вищому професійному училищі будівництва і дизайну.
Ми дякуємо всім, хто приєднався до нашої online зустрічі.
Переглянути відео можна на нашому сайті у рубриці «Відеогалерея».
Чекаємо на Вас у Київському вищому професійному училищі будівництва і дизайну після зняття карантинних обмежень!
8 травня - День пам’яті та примирення
І живуть у пам’яті народу
Йоговірні дочки і сини…..
Закликають мир ясний і спокій,
Як зіницю ока, берегти.
(В. Симоненко)
8 травня в усьому світі відзначають День пам’яті та примирення присвячений пам’яті жертв Другої світової війни та примиренню між країнами-учасниками.
Здобувачі освіти Київського вищого професійного училища будівництва і дизайну долучилися до флешмобу «1939-1945. Ніколи знову». Під час проведення тематичних виховних годин online учні ділилися своїми родинними історіями, показуючи фото своїх рідних, які постраждали під час Другої світової війни, але пам’ять про яких досі живе в їх родинах.
Родинні фото надані здобувачами освіти груп 14 та 25
Пам’ятаємо, що завдяки відвазі та мужності мільйонів людей, які брали участь у Другій світовій війні, ми маємо змогу сьогодні жити та навчатися.
Нагадуємо, що міжнародним символом цього пам’ятного дня, є квітка червоного маку.
Учениця гр. № 14
Учениця гр. № 25
У День пам'яті та примирення хочеться побажати всім жити у мирі, вміти прощати та розуміти один одного. Нехай цей день примирення нагадує, як важливо вірити і творити добро, щоб більше не було воєн і конфліктів!
До Дня народження Тараса Шевченка
До 206-х роковин від Дня народження Тараса Григоровича Шевченка в КВПУ будівництва і дизайну був проведений захід «Тарас Шевченко – письменник і художник. Актуальність творчості митця». Учні 11-ї та 25-ї груп долучилися до вшанування пам’яті великого Кобзаря: пригадали найяскравіші факти із біографії митця. Відеопрезентація «І мертвим, і живим…» спонукала присутніх до роздумів про актуальність творчості Тараса Шевченка. Адже минуло більше двох століть після народження великого українця: поета, письменника, художника; людини з великим серцем, в якому палала любов до свого народу і рідної землі. Слово митця звучить і зараз як заклик до єдності, до збереження свого національного «я». Літературна вікторина (капітанами команд були: Кубишта Марія Віталіївна– викладач української мови та літератури та Карнах Емілія Віталіївна – викладач іноземної мови) була цікавою і пізнавальною. Результатами були задоволені всі: і учні, і викладачі. Слово великого Тараса звучить у кожному куточку нашої матінки-Землі. «Заповіт», як відомо, перекладений на 150 мов світу. Всі присутні в читальній залі мали нагоду почути «Заповіт» трьома мовами: українською (у записі, читав Богдан Ступка), німецькою (учень 11-ї групи Максим Герасимов) та англійською (учениця 11-ї групи Ольга Кириченко). Відповідальна за проведення заходу, бібліотекар Саєнко Світлана Володимирівна, подякувала учням за активність, закликала їх передавати мудре слово Кобзаря від покоління до покоління:
Наша дума, наша пісня
Не вмре, не загине…
От де, люде, наша слава,
Слава України
Київське вище професійне училище будівництва і дизайну вітає жінок зі святом Весни!
5 березня 2020 року здобувачі освіти Київського вищого професійного училища будівництва і дизайну привітали весь інженерно-педагогічний колектив зі святом Весни святковим концертом. Глядачів дивували запальними танцями, сучасними піснями та неперевершеною акторською грою. По завершенні концерту з вітальним словом виступив директор Київського вищого професійного училища будівництва і дизайну Алексенко Георгій В'ячеславович. Керівник закладу освіти вручив подяки за високий рівень майстерності та з нагоди святкування Міжнародного жіночого дня.
Участь у літературно-музичному заході
25 лютого 2020 року на базі Київського вищого професійного училища технологій та дизайну одягу був проведений міський літературно-музичний захід, присвячений 50-м роковинам від смерті відомого українського поета Андрія Самійловича Малишка.
Учасники заходу прийняли участь у мітингу з покладанням квітів до пам'ятника поетові, після чого з великою шаною виконали його твори.
Київське вище професійне училище будівництва і дизайну представила учениця гр.№ 15 Кириле Анастасія з віршем А.С.Малишка «Я люблю твої очі у мрії».
Мова – одне з найцінніших надбань, які створили й залишили наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається наш народ.
21 лютого відзначається Міжнародний День рідної мови. Це відносно молоде свято – до календарівусьогосвітувоноввійшлотільки у 1999 році. В Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема мови на українських землях нараховує кілька століть.
Здобувачі освіти КВПУ будівництва і дизайну разом із викладачем української мови та літератури Кубиштою М.В. теж долучилися до святкування. Цього дня серед першокурсників був проведений інтелектуальний марафон «О слово рідне, хто без тебе я…». Перемогу здобула команда групи № 16 – «Птиці». Проте, кожен учасник марафону показав високий рівень знань, хорошу ерудицію та ґрунтовні знання мови.
Тож побажаємо всім українцям, що свято бережуть українське слово – щастя, натхнення, добра, миру, світлого майбутнього, досягайте вершин, адже у ваших руках доля нашої країни. Любіть, шануйте і бережіть українську мову – вона наш генетичний код.
РеволюціяГідності. Герої невмирають…
«Небесна Сотня- герої незборені,
Найкращі, найвідважніші сини,
Яскравим сяйвом в небі засвітились,
Щоб інші мріяли, любили і жили…»
19 лютого 2020 року, до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні, у Київському вищому професійному училищі будівництва і дизайну викладачі, майстри в/н та здобувачі освіти провели загальноучилищну виховну годину на тему «Небесна Сотня.Герої не вмирають».
Розпочали виховний захід хвилиною мовчання за полеглими учасниками Революції Гідності 2013-2014 років.
Метою заходу є ознайомлення учасників освітнього процесу із історичним та суспільним значенням Революції Гідності, короткими життєписами героїв Небесної Сотні та вшановування героїзму українських захисників.
Вони загинули за Україну!
Щороку українці вшановують події кінця січня 1918 року, коли юні захисники Української Народної Республіки власною кров'ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху — бій під Крутами.
Бій під Крутами є одним із символів боротьби українців за свою незалежність у ХХ столітті. Він відбувся одразу ж після проголошення незалежності 4 універсалом.
З метою відзначення цих історичних події в стінах Київського вищого професійного училища будівництва і дизайну було проведено ряд заходів.
29 січня 2020 року керівниками груп були проведені інформаційні години «Квіти у полі, там де Крути…». Усі учні навчального закладу ознайомилися із подіями Української революції таз історією знаменитого за своєю трагічністю і героїзмом боєм під Крутами.
У читальному залі бібліотеки відкриласькнижкова виставка «Червоніє сніг на полі, де пролили кров герої».
29 січня 2020 року викладач історії провела історичну вікторину «Крути – символ героїзму українського юнацтва» для учнів 23 групи.
30 січня 2020 року учні 14 групи переглянули документальний фільм«Крути 1918». Учні прийшли до висновку, що бій під Крутами не втрачає значимості навіть з огляду на віддаленість події, а більш того, з роками переосмислюється важливість бою.
30 січня 2020 року викладач історії Анастасія Василівна та учні 21 групи організували та провели урок-конференцію «На Аскольдовій могилі поховали їх…» на якій вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.
Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі…
У масштабах історії ця битва зовсім невеличка. Вона не є зразком військового мистецтва. Просто це – символ нескореного духу нашої нації!
На Аскольдовій могилі
Поховали їх —
Тридцять мучнів-українців,
Славних молодих…
На Аскольдовій могилі
Український цвіт! —
По кривавій по дорозі
Нам іти у світ.
На кого посміла знятись
Зрадницька рука?
Квітне сонце, — грає вітер
І Дніпро-ріка…
На кого завзявся воїн?
Боже, покарай!
Понад все вони любили
Свій коханий край.
Вмерли в Новім Заповіті
З славою святих.
На Аскольдовій Могилі
Поховали їх.
Павло Тичина, 1918 рік
Шануймо нашу історію!
24.01.2020р. учні групи 14 за професією «Агент з організації туризму» з викладачем Квашою Н. В. відвідали музей історії України. Збагатили свої знання,дізналися нові цікавинки з історії своєї Батьківщини та здобули гарні враження.
У національному музеї історіїУкраїнипрацює понад 15 експозицій. Учні познайомилися з процесом розвитку суспільства на території України від глибокої давнини до наших днів. Серед експонатів – предмети побуту перших трипільських поселень, зброя і обладунок древніх половців, матеріали періоду Київської Русі, епохи радянської влади та періоду незалежності.
Особливо учнів вразилиархеологічні та нумізматичні колекції музею. Не менш цікаві колекції холодної та вогнепальної зброї, які сподобалися нашим хлопцям, а колекції етнографії, унікальні видання книг, вироби зі скла та порцеляни не залишили байдужими наших дівчат.
Красивий, щедрий рідний край,
І мова наша – солов'їна.
Люби, шануй, оберігай
Наш край, що зветься Україна.
Ігор Січовик
Україна – суверенна, незалежна держава!
Щороку, 22 січня, відзначається День Соборності України. В українському національному календарі дата 22 січня посідає одне з провідних місць. Так, саме 22 січня 1918 року Універсалом Центральної Ради було проголошено незалежність Української Народної Республіки. Роком пізніше, 22 січня 1919 року, у Києві на Софійській площі проголошено Акт Злуки (об’єднання) українських земель в єдину Україну, стверджувалось об’єднання двох тодішніх держав - УНР та ЗУНР, що постали на уламках Російської і Австро-Угорської імперій, - в єдину соборну Українську державу.
З метою формування національної свідомості учнів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України у стінах КВПУ будівництва і дизайну організовано та проведено ряд заходів.
22 січня 2020 року викладач історії Мегей А.І. провела виховну годину для учнів 21 групи. Анастасія Василівна розповіла учням про історичні події тих років. Під час заходу були використані відеоролики: «Моя країна – Україна», «День Соборності – новини», пісні «Не стидайся, то твоя земля», «Дай нам, Боже».
Для учнів 33 групи було організовано і проведено годину державності «Соборність України. Естафета поколінь: від діда-прадіда до онука». Учні дізналися більше про становлення і розвиток українського національного державотворення.
22 січня 2020 року у читальному залі бібліотеки до Дня Соборності України відкрилась книжкова виставка «Україна: Схід і Захід разом». Основу виставки складають матеріали, які висвітлюють сторінки історії, а також особливості соборницького процесу доби Української революції 1918-1921 років.
23 січня 2020 року учні 35 групи переглянули фільм «Свято Злуки. Політика пам’яті». Фільм дав відповіді на багато запитань і показав, що двадцяте століття залишило нам у спадок вирішальні події минулого, які, віддаляючись, не втрачають своєї значущості та актуальності.
24 січня було організовано та проведено круглий стіл для учнів 31 групи «Свято Злуки. Політика пам’яті»».
У стінах училища було проведено конкурс стіннівок «Соборна Україна: від ідеї до життя», який був покликаний поглибити знання учнів про історію виникнення свята Соборності України та викликати інтерес до вивчення історії України.
24 січня учні 14 групи із викладачем Квашою Н.В. відвідали Національний музей історії України.