Contacts

Адреса: вулиця Миколи Шепелєва, 3, Київ

Час роботи: з 8:30 до 17:00

Телефон: 095 327 7970, 067 180 3196 - приймальна комісія, 067 181 7652 - приймальня директора, 067 181 0104 - відділ кадрів

E-mail: kpksynergia@gmail.com

Охорона праці та цивільний захист


27.05.2021 в КВПУ будівництва і дизайну штабом цивільного захисту спільно зі службою з охорони праці училища проведено тренувальну евакуацію учасників освітнього процесу.

Під час тренування на практиці  відпрацьовувалися питання швидкої та організованої евакуції здобувачів освіти після отримання відповідного сигналу, дії адміністрації, викладачів та майстрів при виникненні надзвичайної ситуації, порядок застосування засобів індивідуального захисту тощо.


За представлений високий рівень знань і активну участь у IV Регіональній
онлайн-олімпіаді з навчальної дисципліни «Безпека життєдіяльності» серед
ЗВО І-ІV рівнів акредитації м. Києва та Київської області команда учнів
училища у складі: Віктор Ремез, Сергій Захарченко, Ярослав Клепоносов,
Артем Пославський нагороджені диплом ІІІ ступеня.

 

ОРГАНІЗАЦІЯ ОХОРОНИ ПРАЦІ У

КИВСЬКОМУ ВИЩОМУ ПРОФЕСІЙНОМУ УЧИЛИЩІ

 БУДІВНИЦТВА І ДИЗАЙНУ

У Київському вищому професійному училищі будівництва і дизайну відповідно до вимог чинного законодавства функціонує служба охорони праці, яку очолює керівник закладу освіти.

Службою охорони праці постійно проводиться моніторинг стану охорони праці та безпеки життєдіяльності на території училища, в навчальних кабінетах, лабораторіях, місцях загального скупчення здобувачів освіти (бібліотека, актова, читальна, спортивна та тренажерна зали) та навчально-виробничих майстернях.

Службою охорони праці періодично (1 раз на 3 роки або після проведення ремонту, переоснащення приміщення) з метою виявлення шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища проводиться атестація робочих місць.

Також службою охорони праці періодично організовується проведення перевірки технічного стану вентиляційних систем, наявних в училищі.

Керівний склад працівників училища періодично (1 раз на 3 роки) проходить навчання з загального курсу охорони праці в спеціалізованих закладах освіти із обов’язковою перевіркою знань представниками Держпраці України.

Особи з числа працівників, що відповідають за пожежну безпеку, обслуговують електрообладнання та/або виконують роботи з підвищеною небезпекою щорічно проходять навчання в спеціалізованому навчальному центрі м. Києва із обов’язковою перевіркою знань.

Членами служби охорони праці училища періодично (1 раз на 3 роки та для всіх новоприйнятих) організовується та проводиться спеціальне навчання з загального курсу охорони праці, пожежної безпеки, електробезпеки, основ санітарії та гігієни, надання первинної долікарської допомоги для працівників училища в залежності від посади та виду виконуваної роботи.

Навчання та перевірка здобутих знань проводиться в спеціально облаштованому кабінеті охорони праці із демонстрацією фото- та відеоматеріалів та практичним застосуванням наявних в кабінеті демонстраційних матеріалів.

Службою охорони праці постійно проводиться навчання та інструктажі з питань охорони праці, пожежної безпеки та безпеки життєдіяльності для здобувачів освіти у відповідності до виду виконуваної роботи, при виконанні разових робіт, на канікулярний період, тощо. Окрім того службою охорони праці училища організовуються тематичні зустрічі, круглі столи, диспути із представниками Укрзалізниці, ДСНС також організовуються екскурсії до музею "Чорнобиль" м. Київ.

Службою охорони праці постійно проводиться моніторинг дотримання вимог безпеки при проведенні уроків з фізичного виховання та фізичної культури. За сприяння служби охорони праці спортивна та тренажерна зала оснащені мобільними медичними аптечками, наявні інструктажі з безпечного виконання вправ на всіх видах тренажерів, наявних в училищі, постійно проводиться перевірка стану здоров’я здобувачів освіти.

Службою охорони праці постійно проводиться моніторинг за вмістом медичних аптечок та своєчасно поновлюється вміст потрібних медичних препаратів. На території училища оснащено пункт надання первинної медичної допомоги на чолі із кваліфікованим медичним працівником.

Також службою охорони праці постійно проводиться моніторинг дотримання вимог охорони праці та безпечного ведення виконуваних робіт здобувачами освіти при проведенні уроків виробничого навчання та проходженні виробничої практики.

З метою дотримання вимог пожежної безпеки та створення безпечних умов навчання в училищі встановлено систему спостереження за пожежним станом та своєчасного оповіщення по всіх приміщеннях про виникнення пожежі і загрозу для життя і здоров’я здобувачів освіти.

Також в училищі постійно (1-2 рази на місяць) проводяться навчальні евакуації. Окрім того для здобувачів освіти проводяться навчання з використанням макету пожежної сигналізації, що розташований в кабінеті охорони праці, особливо робиться акцент на користуванні ручними оповіщувачами про пожежу.

З метою практичного оволодіння здобувачами освіти навиків у користуванні засобами пожежогасіння службою охорони праці училища організовуються зустрічі із співробітниками ДСНС м. Києва. Під час таких зустрічей співробітники ДСНС демонструють оснащення спеціалізованого автотранспорту та сучасні засоби пожежогасіння.

Окрім того службою охорони праці постійно проводиться моніторинг стану наявних в училищі будівель та споруд та своєчасно усуваються виявлені недоліки.

Службою охорони праці періодично (2 рази на рік) організовується та проводиться перевірка технічного стану наявних в училищі вогнегасників та пожежних гідрантів і кранів представниками ДСНС Солом’янського району м. Київ.

Членами служби розроблено план-схеми евакуації з навчальних кабінетів, лабораторій, бібліотеки, актової, читальної, спортивної та тренажерної залів з урахуванням розташування меблів в приміщенні. Також службою охорони праці розроблено план-схеми евакуації з навчального корпусу та приміщення навчально-виробничих майстерень.

Всі працівники училища безпечно виконують визнані посадовою інструкцією роботи тільки справними знаряддями праці у відповідності до вимог інструкцій з охорони праці та безпеки життєдіяльності.

На виконання вимог Закону України «Про охорону праці» всі здобувачі освіти безоплатно забезпечуються засобами індивідуального та колективного захисту в залежності від виду виконуваних робіт та професії, що здобувається в училищі.

Службою охорони праці на початку нового навчального року організовується перевірка санітарно-гігієнічного та протипожежного стану приміщень училища, для цього запрошуються працівники санепідемстанції та ДСНС Солом’янського району м. Київ.

 

Лист Директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки України від 27.04.2020 № 5/282-20 "Щодо відзначення у 2020 році Дня охорони праці"

"ЗУПИНЕМО ПАНДЕМІЮ: безпека і здоров"я можуть врятувати життя"

28 квітня - Всесвітній день здоров"я і безпеки на роботі

Профілактика і пом"якшення наслідків COVID-19 на робочому місці. Контрольний перелік заходів.