20 вересня 2024 року в Ремісничій Палаті Дюсельдорфу (Німеччина)
за підтримки фонду Ебергарда Шьока Eberhard-Schöck-Stiftung для
педагогічних працівників України за професією «Маляр» відбулася презентація продукції найбільшого виробника шпалер у світі «Erfurt & Sohn KG».
Представники компанії ознайомили учасників семінару з сучасними
тенденціями в будівельній галузі, а саме з шпалерами під фарбування, що
мають ряд переваг та великий асортимент.
По закінченню теоретичної частини, всім представникам семінару
була надана можливість закріпити теоретичні знання семінару поклейкою
шпалер на заздалегідь підготовлені поверхні.
Продовжуємо опановувати сучасні технології
Одним із кроків підвищення кваліфікації педагогічних працівників за професією «Маляр» став комбі-практикум «BL фарби + безповітряний процес», що відбувся 19 вересня 2024 року в Центрі прикладних технологій AkzoNobel (Кельн, Німеччина), організований Ремісничою Палатою та фондом Ебергарда Шьока Eberhard-Schöck-Stiftung.
Учасники семінару пройшли теоретичний курс «Обробка поверхонь водорозчинними фарбами», де ознайомилися з сучасними системами водного фарбування, матеріалами та інноваційними інструментами. Після чого майстри виробничого навчання та викладачі професійно-теоретичної підготовки перейшли до практичної частини і власноруч фарбували різні поверхні застосовуючи різні техніки їх нанесення.
Освіта впродовж життя – підвищення кваліфікації педагогів
10 років успішно продовжується співпраця комунального закладу
професійної (професійно-технічної) освіти «Київський професійний коледж
«СИНЕРГІЯ» з фондом Ебергарда Шьока Eberhard-Schöck-Stiftung у рамках
реалізації спільного проєкту з модернізації професійної (професійно-технічної)
освіти, що здійснюється відповідно до Меморандуму про співпрацю між
закладом освіти та фондом.
Одним з етапів співпраці є підвищення кваліфікації педагогічних
працівників з професії «Маляр», що відбувається на базі Ремісничої Палати у
м. Дюссельдоф (Німеччина) з 16 по 27 вересня 2024 року.
Семінар стартував із зустрічі з директором ремісничої палати Бернтом
Реддер, який презентував свій заклад та фаховим керівником проєкту
Андреасом Тобіасом, який, у свою чергу, ознайомив з планом семінару та
воркшопами, що будуть проведені для майстрів виробничого навчання та
викладачів професійно-теоретичної підготовки з професії «Маляр». Українськи
педагоги мали можливість, під час екскурсії, ознайомитися з сучасним
європейським закладом освіти.
17 вересня 2024 року учасники семінару розпочали роботу над власними
проєктами з підготовки поверхні для подальшого опорядження.
А вже наступного дня, відвідали фірму «ARDEX», що займається
виробництвом будівельних сухих сумішей і для учасників семінару було
проведено воркшоп з нанесення їх на різні поверхні.
ТРИВАЄ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ…
Представники Фонду Ебергарда Шьока – Андреас ТОБІАС та Наталія ГОЛОВАТА продовжують ділитися своїм досвідом з педагогами КПК «СИНЕРГІЯ» на базі ремісничої палати Дюссельдорфа (Німеччина) за участі Фонду Ебергарда Шьока (Баден-Баден, Німеччина).
19.02.2024 Андреас ТОБІАС провів воркшоп з підготовки поверхні для виготовлення рекламної вивіски. Учасники майстер-класу із захопленням виконували роботи разом з наставником.
20.02.2024 викладачі та майстри виробничого навчання прийняли участь практичному семінарі з наклеювання плівки на авто. Завершили це навчання цікавою екскурсією у Центр плівки NRW.
Щиро дякуємо організаторам семінару за навчання та отриманні враження від нього.
Далі буде…
ПРОДОВЖУЄМО НАВЧАТИСЯ…
Викладачі та майстри виробничого навчання КПК «СИНЕРГІЯ» в рамках німецько-українського пілотного проєкту, продовжують підвищувати свою кваліфікацію на базі ремісничої палати Дюссельдорфа (Німеччина), за участі представників Фонду Ебергарда Шьока (Баден-Баден, Німеччина) – Андреаса ТОБІАСА та Наталії ГОЛОВАТОЇ.
15.02.2024 викладачі професійно-теоретичної підготовки та майстри виробничого навчання пройшли базовий курс електротехніки. Педагоги практично закріпили набуті знання та відвідали світлову лабораторію.
16.02.2024 педагоги КПК «СИНЕРГІЯ» почали свою роботу із ознайомлення з практичною частиною курсів підвищення кваліфікації за професією «Оформлювач вітрин, приміщень та будівель», а саме ознайомилися із замовленням клієнта та попередньо підготували поверхні для його виконання.
Дякуємо Марселю БЛЄССІНҐУ-ШУМІЛІНУ, Андреасу ТОБІАСУ та Наталії ГОЛОВАТІЙ за плідну працю впродовж цих двох днів та з нетерпінням чекаємо що буде далі…
"...І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь.."
Т. Шевченко
Викладачі та майстри виробничого навчання КПК «СИНЕРГІЯ» у рамках німецько-українського пілотного проєкту, проходять стажування на базі ремісничої палати Дюссельдорфа (Німеччина), за участі представників Фонду Ебергарда Шьока (Баден-Баден, Німеччина) – Андреаса ТОБІАСА та Наталії ГОЛОВАТОЇ.
13.02.2024 педагогів закладу, у ремісничій палаті Дюссельдорфа, привітав директор академії - Бернт РЕДДЕР, а Дженніфер ТОБІАС разом з Андреасом ТОБІАСОМ презентували свою роботу.
14.02.2024 викладачі та майстри виробничого навчання мали можливість прийняти участь у креативному воркшопі на тему "Поверхні", проведеного представником фірми "Dinova" - Геральдом КЛЮНШОМ.
Дякуємо за плідну працю впродовж двох днів та з нетерпінням чекаємо що буде далі…
Проміжна атестація 1-3 модулю в рамках міжнародного проєкту з Eberhard-Schöck-Stiftung (Баден-Баден, Німеччина) здобувачі освіти виконують на відповідних робочих місцях підготовку поверхні, поклейку , розмітку, підбір кольорів і т.д. У Київський професійний коледж «Синергія» під керівництвом майстрів виробничого навчання Ірини ЛУКАВЕЦЬКОЇ, Світлани ГУБЕНКО здобувачі освіти групи 31 відпрацьовують практичні навички з професії Маляр, реставратор декоративно-художніх фарбувань.
7 квітня було проведено дистанційно майстер-клас під керівництвом Андреаса ТОБІАСА та майстра виробничого навчання Ірини ШВАБИК для здобувачів освіти групи 21 за професією "Маляр, реставратор декоративно-художніх фарбувань" в рамках міжнародного проєкту з Eberhard-Schöck-Stiftung (Баден-Баден, Німеччина). На результат роботи очікуйте, то буде краса....
ПРО ПАРТНЕРСТВО, ВЗАЄМОДІЮ ТА СПІВПРАЦЮ
Модернізація навчання у будівельній галузі відповідно до європейських стандартів знаходиться у центрі проєктної роботи в Київському вищому професійному училищі будівництва і дизайну. Ми орієнтуємося на практичну та дидактичну підготовку майстрів виробничого навчання та викладачів. Завдячуючи плідній співпраці закладу освіти та Фонду Ебергарда Шьока, майстерні за професією «Оформлювач вітрин, приміщень та будівель» удосконалюються та доповнюються сучасним обладнанням, а навчальні програми адаптовані до поточних вимог. Ми даємо можливість майбутнім кваліфікованим робітникам здобути професійну підготовку не лише за українськими, а й міжнародними стандартами. Ми хочемо зробити свій внесок у підвищення професійного рівня та репутації ремісничого навчання та відкрити кар'єрні перспективи для молоді.
Так, для якісної професійно-практичної підготовки було оновлено матеріально-технічну базу майстерень:
- трубогиб,
- електрична пила по металу,
- стійки під ноутбуки,
- підставка під оракал,
- шафи для зберігання ноутбуків,
- магнітно-маркерна дошка,
- фліпчарт,
- компресор для аерографів
- рекламна конструкція.
Ми відкриті для нових розробок та завжди включаємо нові проекти у нашу сферу діяльності. На сьогодні партнерська підтримка набуває все більшої актуальності в розвитку професійного навчання та будівельної галузі України!
НОВИНИ НІМЕЦЬКО-УКРАЇНСЬКОГО ПРОЕКТУ
02 березня 2021 року було продовжено підготовку викладачів теоретичної підготовки та майстрів виробничого навчання до професії "Оформлювач вітрин, приміщень і будівель"
В будівельній галузі України зростає попит на кваліфікованих фахівців для виконання будівельних робіт і управління будівельним виробництвом. Дедалі частіше висуваються вимоги, щоб знання та якість робіт наближалися до прийнятих у Західній Європі рівнів і стандартів.
Модернізація та доведення змісту професійного навчання до потрібного рівня необхідна для того, щоб піднести рівень професійної освіти та зміцнити конкурентну здатність українських будівельників.
Київське вище професійне училище будівництва і дизайну з 2014 року рухається у напрямку модернізації освіти у галузі «Будівельні, монтажні і ремонтно-будівельні роботи».
У жовтні 2014 року працівники училища, на чолі з директором Георгієм Алексенком, прийняли участь у стартовому семінарі, який проходив у м. Львові, з метою реалізації німецько-українського проєкту з Фондом Ебергарда Шьока «Модернізація освіти за професією «Маляр».
В рамках семінару було підписано Договір про співпрацю керівником проекту, з німецької сторони, директором фонду ім. Е. Щьока Петером Мьоллером та директором Київського вищого професійного училища будівництва і дизайну, з української сторони, Георгієм Алексенком. Разом з тим учасники семінару ознайомились з модульним рамковим навчальним планом, який представляли фахові менеджери проекту Гергард Блессінг та Олег Павлюк. Роботу учасників семінару координував віце-президент громадської організації «Фонд підтримки будівельної галузі» Торальф Вайзе.
Метою Німецько-Українського Пілотного проєкту є модернізація, на базі Київського вищого професійного училища будівництва і дизайну, професії «Маляр, реставратор декоративно-художніх фарбувань» і підняття цієї професії до рівня західноєвропейських стандартів та її апробація.
На початковому етапі проєкту головним завданням було: модернізувати кабінети спеціальних дисциплін, лабораторії; розробити та погодити навчальний план і освітні програми.
16 жовтня 2015 р. у закладі освіти відбулося відкриття та презентація матеріально-технічної бази за професією «Маляр, реставратор декоративно-художніх фарбувань», а саме було представлено – кабінет «Технологій малярних та реставраційних робіт», лабораторії «Технології реставраційних робіт», «Технології малярних робіт», «Матеріалознавства будівельного виробництва». Разом з тим для учнів створені душові кабіни та гардероб з індивідуальними шафами.
На заході були присутні:Хобзей Павло Кузьмович – заступник міністра Міністерства освіти і науки України; Фіданян Олена Григорівна – директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту; Супрун В’ячеслав Васильович – директор Департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки України; представники Федерації роботодавців України – Колишко Радіон Анатолійович та Колесникова Олена Валеріївна; директор ДП «КАПАРОЛ УКРАЇНА» – Зможний Павло Леонідович; представники Фонду Ебергарда Шьока – Петер Мьоллер та Торальф Вайзе та інші. Усі охочі отримали можливість спробувати себе в ролі малярів, реставраторів на майстер-класах та дізнатися про західноєвропейські технології й сучасні будівельні матеріали. Гості були приємно вражені надсучасними аудиторіями та лабораторіями.
У кабінетах спеціальних дисциплін вивчають теоретичні основи сучасної технології, необхідні для оволодіння професією.
У лабораторіях учні груп за професією «Маляр, реставратор декоративно-художніх фарбувань» під час уроків виробничого навчання відпрацьовують практичні вміння і навики, виконують тренувальні вправи на навчальних стендах та спеціальних коях – це індивідуальні робочі місця учнів.
Також лабораторії забезпечені робочими місцями майстра та власними інструментальним та складським приміщеннями. Заклад освіти в повній мірі забезпечує учнів спецодягом, первинним робочим інструментом та матеріалами.
Експериментальні навчальні програми зорієнтовані на українські потреби, ринкові спостереження та дослідження. Відповідно до освітніх програм учні вивчають 12 модулів. Після вивчення кожного модуля учні проходять проміжну атестацію, яка включає як теоретичну так і практичну частину.
ПЕРША КВАЛІФІКАЦІЙНА АТЕСТАЦІЯ УЧНІВ
27 та 28 жовтня 2016 року проходила перша проміжна кваліфікаційна атестація учнів. Оцінювання рівня професійної кваліфікації учнів за Модулями № 1, 2, 3 здійснювали фахові менеджери Гергард Блессінг та Наталія Головата, віце-президент громадської організації «Фонд підтримки будівельної галузі» Торальф Вайзе, незалежний експерт – викладач Львівського ВП художнього училища Тамара Федечко, а також педагогічні працівники Київського вищого професійного училища будівництва і дизайну викладач Наталія Малець та майстер в/н Тетяна Шимко.
МУЛЬТИПЛІКАЦІЯ ДОСВІДУ З УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОФЕСІЇ «МАЛЯР, РЕСТАВРАТОР ДЕКОРАТИВНО-ХУДОЖНІХФАРБУВАНЬ» НА БАЗІ ДНЗ «ЛЬВІВСЬКОГО ВИЩОГО ПРОФЕСІЙНОГО ХУДОЖНЬОГО УЧИЛИЩА»
Двічі на рік для педагогічних працівників за професією «Маляр, реставратор декоративно-художніх фарбувань» проводяться семінари-практикуми з удосконалення знань і вмінь, за участю німецьких партнерів. Завдання семінарів – оволодіння теоретичними та практичними знаннями та вміннями, передбаченими Модулями узгодженої програми за професією «Маляр, реставратор декоративно-художніх фарбувань». Колеги нашого закладу освіти під керівництвом та чіткою координацією навчання менеджера проєкту Ґергарда Блессінга, асистента менеджера проєкту Гізели Блессінг, викладача спецдисциплін та відповідальної за мультиплікаційні навчальні заходи Тамари Борисівни Федечко, удосконалюють знання з кольорового опорядження, виготовлення гіпсокартонної конструкції, підготовки основи до опорядження, виготовлення шаблонів, опорядження карнизами, шпалерами та декоративними техніками, утеплення фасадів тощо. Викладачі та майстри виробничого навчання після завершення практичних семінарів, отримують сертифікати про проходження курсу.
СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ НАВЧАЛЬНОГО ЦЕНТРУ «CAPAROL»
Педагоги та учні нашого закладу освіти також мають можливість свої знання удосконалити під час проведення майстер-класів, семінарів представниками Навчального центру «Caparol», де учасники знайомляться з сучасними матеріалами, технологіями, які використовуються для опорядження інтер’єру приміщень, будівель, споруд, а також навчаються застосовувати технічні засоби нанесення декоративних штукатурок на стіни і стелю. Учні мали змогу поспілкуватися та отримати настанови від кваліфікованих фахівців про специфіку функціонування матеріалів торгової марки «Caparol». Усі задіяні педагогічні працівники та учні по завершенню навчання отримали сертифікати за успішне проходження курсу «Сapadekor. Натхнення. Вишуканість. Індивідуальність».
У червні 2019 відбувся перший випуск групи за професією «Маляр, реставратор декоративно-художніх фарбувань». Після завершення навчання учні отримали Дипломи кваліфікованого робітника та німецькі сертифікати, але цьому передувала випускна кваліфікаційна атестація, де учні повинні були виконати дипломну роботу та її презентувати. Дипломна робота складалась із двох частин: теоретичної – розробка презентації, та практична – оздоблення КОЇ згідно завдання. Кожен учень мав визначитися із архітектурним стилем, виконати розрахунок та підбір інструментів та матеріалів, показати свої вміння виконувати імітаційні техніки, поєднання різних матеріалів для оздоблення поверхні.
Результатом такого нового, зорієнтованого на західноєвропейські стандарти освітнього процесу є фахівець широкого профілю, який володіє усіма необхідними ремісничими здібностями та технологічними знаннями у будівельній галузі, а також можливість після отримання освітньо-кваліфікаційного рівня «фаховий молодший бакалавр» виконувати керівні функції під час виконання будівельних робіт, керувати малим та середнім підприємством відповідного профілю.